8 kwietnia Rada Miejska w Nowej Soli przegłosowała projekt uchwały prezydenta Jacka Milewskiego w której uchwalono pomoc dla wszystkich naszych przedsiębiorców.

Pomoc obejmuje:
 - 100% zwolnienia z podatku od budynków i gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej za miesiąc kwiecień bieżącego roku;
 -  odroczenie terminów płatności podatków od budynków i gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej za miesiące maj i czerwiec do dnia 31 sierpnia bieżącego roku;
 -  odroczenie terminu zapłaty opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów do 30 czerwca bieżącego roku;
Musimy dołożyć naszą, miejską cegiełkę do pomocy dla przedsiębiorców. Uchwalając tę uchwałę zrobimy pierwszy krok i będziemy się uważnie przyglądać co się będzie dalej działo w gospodarce. Mam nadzieję, że ta pomoc w jakimś stopniu pozwoli złapać oddech nowosolskim firmom i przyczyni się do utrzymywania miejsc pracy. To taka nasza, nowosolska Solidarność przez duże „S” – uważa  prezydent Milewski.

 
Prosimy o wypełnienie DRUKU i dostarczenie na adres UM: ul. Piłsudkiego 12, 67-100 Nowa Sól (listem). Forularz można także wrzucić do skrzynki podawczej, która ustawiona jest przy wejściu do urzędu od strony ulicy Piłsudskiego.
Zapoznaj się z treścią UCHWAŁY

Zobacz także:

Wszyscy kręcimy dla Nowej Soli!

Cały wrzesień kręcimy dla Nowej Soli! 1 września wystartowała Rowerowa Stolica Polski. W tym roku walczymy o to, aby Nowa Sól ponownie była Rowerową Stolicą Polski. Dlatego zachęcamy wszystkich do kręcenia kilometrów dla naszego miasta!

Więcej…

Zmiany na ulicy Chrobrego

1 sierpnia wprowadzono tymczasową zmianę organizacji ruchu w ciągu ulicy Chrobrego -związana jest ona z budową wałów przeciwpowodziowych w Nowej Soli. Termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu – do 31 grudnia 2020.

Więcej…

Konkurs: 9 miesięcy pełnych miłości

Dział profilaktyki i promocji zdrowia w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli zaprasza kobiety w ciąży zamieszkujące na terenie Nowej Soli do udziału w konkursie fotograficznym „9 miesięcy pełnych miłości”.

Więcej…