Zobacz także:

Rajd.BIKE – poznajemy nasz powiat

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Turystyki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli przygotował wycieczkę rowerową.

Więcej…

Terminy jesiennych Czwartków Lekkoatletycznych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podaje terminy jesiennych zawodów, w ramach „Lekkoatletycznych Czwartków”.

Więcej…

Zapowiedź powiatowych sztafetowych biegów przełajowych

Informujemy, że w piątek 25 września, rozegrane zostaną powiatowe sztafetowe biegi przełajowe na terenie rekreacyjnym „Wodny Świat” przy al. Wolności.

Więcej…

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Turystyki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli przygotował wycieczkę rowerową.

Będzie to pierwsza wyprawa z cyklu "Rajd.BIKE - Poznajemy nasz powiat".
W niedzielę 27 września 2020 r. nowosolscy cykliści wyruszą do Solnik. Jako miejsce zbiórki, startu oraz mety obrano punkt początkowy ścieżki rowerowej Nowa Sól – Stypułów „Kolej na Rower” przy ul. Przyszłości. Znajduje się ono w połowie odległości pomiędzy rondami Wadima Tyszkiewicza i Województwa Lubuskiego, niedaleko od zajezdni autobusowej SUB-BUS. Start nastąpi o godz. 10.00.
Uczestnicy wyprawy po minięciu ronda Województwa Lubuskiego i przejechaniu przez południową strefę gospodarczą, skierują się w stronę Nowego Żabna, a następnie dojadą do Drwalewic. Tam będzie miał miejsce krótki postój połączony z informacją o historii miejscowego pałacu.
Kolejnym etapem będą Solniki. Pobyt w tej wiosce będzie okazją do zwiedzenia zabytkowego kościoła p.w. św. Anny w towarzystwie znamienitego znawcy historii regionu dra Tomasza Andrzejewskiego. Finałowa część wycieczki planowana jest natomiast w Pałacu w Solnikach, gdzie będzie możliwość dłuższego wypoczynku oraz degustacji soków znanego w okolicy zakładu sadowniczego.
Ok. godz. 14,00 rozpocznie się powrót do Nowej Soli. W tym celu uczestnicy wycieczki dojadą przez Czciradz do Kożuchowa, a następnie ścieżką rowerową „Kolej na Rower” dojadą do miejsca wcześniejszego startu, gdzie nastąpi zakończenie rajdu.
Długość projektowanej trasy wycieczki wynosi 27 km. Jednak osoby zainteresowane bardziej intensywnym tempem przejazdu i pokonaniem większej ilości kilometrów otrzymają w odpowiednim momencie propozycję drogi alternatywnej przez Lasocin.
Trasa rajdu przebiegać będzie drogą asfaltową, po terenie relatywnie płaskim, z kilkoma tylko niezbyt stromymi podjazdami. Spodziewać się należy atrakcyjnych jesiennych widoków, gdyż droga prowadzi przez lasy: iglasty, mieszany i liściasty, pola oraz zróżnicowane środowisko urbanistyczne - miasta, przedmieścia, wioski.
Rajd jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy upominek.
Z uwagi na długość rajdu i szacowany czas jego trwania pamiętać należy o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość pożywienia i napojów.
Konieczne jest posiadanie technicznie sprawnego i dostosowanego do jazdy po asfalcie roweru oraz ogólnie dobry stan zdrowia. Uczestnicy nie posiadający ukończonych 18 lat muszą legitymować się posiadaniem karty rowerowej, a osoby poniżej 15 roku życia pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Wobec zagrożenia epidemiologicznego i planów zwiedzania zabytków należy pamiętać o zaopatrzeniu się w maseczkę lub przyłbicę.
Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem: 693 411 812.
Poza imieniem i nazwiskiem, niezbędne jest podanie numeru PESEL i telefonu kontaktowego, a także potwierdzenie posiadanego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przyjęcie zgłoszenia będzie każdorazowo potwierdzane.
Komandorem rajdu będzie Pan Jan Wojtasik.
Partnerzy:
Muzeum Miejskie w Nowej Soli
Powiat Nowosolski
www.janwojtasik.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Budynek główny

Kontakt:

ul. Świętej Barbary 2

Tel: +48 68 387 55 20

www.mosir-nowasol.pl

Park Krasnala

Kontakt:

ul. Al. Wolności

Tel: +48 68 415 66 69

ORLIK "KACZA GÓRKA"

Kontakt:

ul. Południowa

Tel: +48 68 415 66 68

Przystań pasażerska i Marina

Kontakt:

Marina

Tel: +48 68 38 71 944

Hala Widowiskowo-Sportowa

Kontakt:

ul.Botaniczna 22

Tel: +48 68 387 03 63

Stadion Sportowy

Kontakt:

ul. 1-go Maja 26

Tel: +48 68 387 78 07

Orlik Jana Pawła II

Kontakt:

ul. Jana Pawła II

Tel: +48 68 444 37 66

Orlik na Botanicznej

Kontakt:

ul. Botaniczna 22

Tel: +48 68 387 03 63