Zakończyła się przebudowa budynku dawnej SP2 na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od kilku dni pracownicy MOPS pracują już w nowym budynku.

Przeszło rok trwała przebudowa pomieszczeń klasowych na pokoje dla administracji Ośrodka. W ramach tej inwestycji dostosowano infrastrukturę techniczną oraz teleinformatyczną i miejsca postojowe w związku ze zmianą funkcji na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Koszt inwestycji to około 5 milionów złotych. W czwartek 9 lipca prezydent Jacek Milewski wraz z wiceprezydent ds. społecznych Natalią Walewską-Wojciechowską, a także naczelnikiem wydziału spraw społecznych UM Kariną Jarosz, naczelnikiem wydziału Inwestycji Andrzejem Drozdkiem i prowadzącą projekt Anitą Wietrzyńską, odwiedzili siedzibę MOPS. Dyrektor placówki Grażyna Wlazły oprowadziła gości po budynku. Prezydent podkreślił rolę lokalizacji budynku MOPS wokół najważniejszych instytucji: ZUS i Urzędu Skarbowego. Od teraz mieszkańcy nie muszą już pokonywać odległości między siedzibą MOPS (do niedawna przy ulicy Muzealnej, dziś przy ulicy Staszica), a np. ZUS. Wiceprezydent Wojciechowska  podziękowała pracownikom za zaangażowanie oraz za sprawnde przenosiny do siedziby przy ulicy Staszica.

Dokładny adres nowego MOPS: ulica Staszica 1D. Numery telefonów pozostają bez zmian: 684582500, fax 0684582508, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także:

Wszyscy kręcimy dla Nowej Soli!

Cały wrzesień kręcimy dla Nowej Soli! 1 września wystartowała Rowerowa Stolica Polski. W tym roku walczymy o to, aby Nowa Sól ponownie była Rowerową Stolicą Polski. Dlatego zachęcamy wszystkich do kręcenia kilometrów dla naszego miasta!

Więcej…

Zmiany na ulicy Chrobrego

1 sierpnia wprowadzono tymczasową zmianę organizacji ruchu w ciągu ulicy Chrobrego -związana jest ona z budową wałów przeciwpowodziowych w Nowej Soli. Termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu – do 31 grudnia 2020.

Więcej…

Konkurs: 9 miesięcy pełnych miłości

Dział profilaktyki i promocji zdrowia w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli zaprasza kobiety w ciąży zamieszkujące na terenie Nowej Soli do udziału w konkursie fotograficznym „9 miesięcy pełnych miłości”.

Więcej…