W czwartek 18 października zapraszamy do Biblioteki Miejskiej  na program ,,A kaz tyz ta Polska” przygotowany przez Krakowski Salon Poezji. Gościem specjalnym będzie aktor Lech Dyblik.

Z okazji przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy - 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - serdecznie zapraszamy w czwartek 18 października do Galerii pod Tekstem na edycję specjalną Krakowskiego Salonu Poezji, który pokaże program pt. ,,A KAZ TYZ TA POLSKA".

Autorem scenariusza jest Andrzej Buck, który przy jego tworzeniu wykorzystał teksty Stanisława Wyspiańskiego, Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Jana Lechonia i Andrzeja Trzebińskiego.

Gościem specjalnym wieczoru będzie aktor filmowy i teatralny Lech Dyblik.

Początek programu o godz. 18.00, wstęp wolny.

 --------------------------------------------------------------------------------

Lech Dyblik

– aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym ,,Noc poślubna w biały dzień" w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: ,,Kroll", ,,Ogniem i mieczem", ,,Człowiek wózków", ,,Wtorek", ,,Zemsta" i ,,Wesele", czy też w serialach ,,Boża podszewka", ,,Sukces" i ,,Wiedźmin". Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. ,,Bandycka dusza".

Krakowski Salon Poezji

to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W Salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów krakowskich, gwiazdy z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z tymi mniej znanymi.

Zamiarem Teatru było też zaktywizowanie środowiska teatralnego wokół projektu będącego w swym założeniu niedzielnym spotkaniem artystyczno-towarzyskim, którego widzami-uczestnikami będą osoby interesujące się poezją. Jest to więc również forma działalności edukacyjnej Teatru.

Gospodarzami Salonu są: Anna Dymna, Anna Burzyńska, Józef Opalski i Bronisław Maj oraz dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego Krzysztof Orzechowski.

 

Zobacz także:

Wszyscy kręcimy dla Nowej Soli!

Cały wrzesień kręcimy dla Nowej Soli! 1 września wystartowała Rowerowa Stolica Polski. W tym roku walczymy o to, aby Nowa Sól ponownie była Rowerową Stolicą Polski. Dlatego zachęcamy wszystkich do kręcenia kilometrów dla naszego miasta!

Więcej…

Zmiany na ulicy Chrobrego

1 sierpnia wprowadzono tymczasową zmianę organizacji ruchu w ciągu ulicy Chrobrego -związana jest ona z budową wałów przeciwpowodziowych w Nowej Soli. Termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu – do 31 grudnia 2020.

Więcej…

Konkurs: 9 miesięcy pełnych miłości

Dział profilaktyki i promocji zdrowia w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli zaprasza kobiety w ciąży zamieszkujące na terenie Nowej Soli do udziału w konkursie fotograficznym „9 miesięcy pełnych miłości”.

Więcej…