Po raz czwarty odbył się Lubuski Integracyjny Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych. Współorganizatorem był między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli.

Uczestnicy z naszego miasta, Zielonej Góry oraz Gubina wystartowali w Bytomiu Odrzańskim i pokonując Odrę dotarli do Nowej Soli. "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swoim wysiłku", to motto olimpiad specjalnych, które pięknie wpisuje się w charakter dzisiejszych zawodów. Jesteście bardzo dzielni w swoim wysiłku.
Na przystani młodych ludzi witała wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska oraz starosta Iwona Brzozowska.Organizatorom, wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, serdecznie gratulujemy!

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…