17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

To także Światowy Dzień Sybiraka którym wspominamy losy tysięcy zesłanych na Syberię Polaków. Przed Pomnikiem Sybiraka w Nowej Soli spotkaliśmy się aby dać wyraz pamięci. O ludziach, ich tragediach ale również o wspólnocie, która nas łączy. Chwała Bohaterom!  
W imieniu mieszkańców naszego miasta, kwiaty i znicz złożył prezydent miasta Jacek Milewski, wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko wraz radnymi. W tej podniosłej chwili uczestniczyli także Sybiracy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, uczniowie, harcerze.
Wszystkie miejskie uroczystości i plany muszą być dostosowane do sytuacji epidemicznej w Polsce, dlatego te 17 września miały ograniczony charakter.

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…