Wychodząc naprzeciw sugestiom płynącym ze strony organizacji pozarządowych o możliwość generowania ofert składanych w ramach ogłaszanych przez urząd konkursów ofert w formie elektronicznej informujemy, że Urząd Miejski w Nowej Soli wdrożył aplikację internetową eNGO.

Jest to platforma stworzona z myślą o organach administracji publicznej oraz organizacjach pozarządowych, które współpracują w oparciu o przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie realizacji zadań publicznych.
Rozwiązanie to niesie wiele korzyści, m.in.: eliminuje najczęściej popełniane błędy rachunkowe, a także brak kompletności wypełnienia wszystkich pól i załączników oraz usprawnia komunikację pomiędzy pracownikami urzędu i organizacjami pozarządowymi. Informacje systemowe generowane i wysyłane są automatycznie przez aplikację. Dodatkowo, system automatycznie aktualizuje wzory ofert i sprawozdań, dostosowując je do zmian legislacyjnych.
Informujemy, że składanie ofert na realizację w 2021 roku zadań publicznych w otwartych konkursach ofert i tzw. „małych grantach” będzie odbywało się już tylko z zastosowaniem formy elektronicznej poprzez system eNGO oraz formy papierowej. Oferty, które nie zostały wypełnione w generatorze i nie będą miały nadanego specjalnego numeru (sumy kontrolnej) będą odrzucane z powodów formalnych.
Szkolenie odbędzie się  8 października 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 16.00
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wynikającą min. z wprowadzonego reżimu sanitarnego, proszę o wyznaczenie jednego przedstawiciela organizacji, który w organizacji odpowiada za przygotowanie oferty i wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie - nr 68 4590327, poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Wydziale Spraw Społecznych pok. 109 do 2 października 2020 r.
W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz nazwę reprezentowanej organizacji.

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…