W związku z ogłoszeniem epidemii na obszarze Polski, nowosolska Straż Miejska w pierwszej kolejności realizuje powierzone zadania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa  –  mają one nadany priorytet i są realizowane z pełnym zaangażowaniem posiadanych sił i środków.

Aby usprawnić działania Straż Miejska wzmogła pracę.

* Od  4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze będą pełnić służbę przez 7 dni w tygodniu  od 7:00 do 22:00, a  w soboty,  niedziele i święta w godz. 12.00-20.00.  
  Patrole  rozdysponowane są w godz. 7.00-15.00, 10.00-18.00, 14.00-22.00.

* Działania strażników w głównej mierze skierowane są na informowanie nowosolan  o zagrożeniach spowodowanych przez epidemię Covid-19. Informacje będą przekazywane także przez megafony umieszczone na pojazdach       służbowych SM.
* Kolejnym z zadań jest zwracanie szczególnej uwagi na osoby naruszające przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przypominamy, że od środy 1 kwietnia obowiązuje zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego. Ograniczenie dotyczy: przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach:  dojazdu do i z pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19, czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.
* Od 1 kwietnia obowiązuje także zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, placów zabaw, zieleńców czy promenad. Strażnicy będą karać mandatami osoby naruszające ten zakaz. Jego wysokość to 500 zł.
* Informujemy również, że od 2 kwietnia w ramach wspólnych działań, Policja i Straż Miejska będą pełnić wspólne patrole w mieście.

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…