Komunikat w sprawie funkcjonowania kaplicy przedpogrzebowej na cmentarzu przy ulicy Wandy w Nowej Soli. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, w celu maksymalnego zmniejszenia ryzyka związanego z zarażeniem koronawirusem od 17 marca 2020 do odwołania kaplica cmentarna przy ul. Wandy w Nowej Soli będzie zamknięta.

Wszystkie ceremonie pogrzebowe będą się odbywały bezpośrednio przy miejscach pochówku – bez uprzedniego wystawienia trumny w kaplicy w trakcie pogrzebu – dotyczy to wszystkich trzech cmentarzy komunalnych: przy ulicy Wandy, ulicy Piaskowej w Nowej Soli oraz cmentarza komunalnego w Otyniu.

Jednocześnie, możliwe będzie pożegnanie się z osobą zmarłą w kaplicy w dniu poprzedzającym pogrzeb lub w dniu pogrzebu w godzinach porannych, tylko dla najbliższych członków rodziny (do maksymalnie 10 osób), po uprzednim uzgodnieniu z administratorem cmentarza.

Prosimy aby w pogrzebach udział brały jedynie osoby najbliższe.

Biuro Administracji cmentarza przy ul. Szarych Szeregów 23 w Nowej Soli pozostaje otwarte jedynie dla osób organizujących ceremonie pogrzebowe – we wszystkich innych sprawach prosimy o kontakt zdalny z administratorem pod numerem telefonu 603 367 176 lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…