Przedłużenie terminu płatności podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego: w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników, apelujemy o dokonywaniu płatności z tytułu podatku za pośrednictwem bankowości elektronicznej

na rachunki wskazane w decyzjach wymiarowych i innych dokumentach lub na rachunek bankowy Gminy Nowa Sól – Miasto Nr 62 1020 5402 0000 0302 0365 3466.

Ponadto informujemy, że wpłat można dokonywać w placówce PKO BP S.A. w Nowej Soli, która nie pobiera prowizji i opłat od wpłat dokonywanych na rachunki bankowe urzędu przez osoby fizyczne i prawne.

Podatnicy, którzy nie posiadają rachunków bankowych i nie są w stanie dokonać płatności podatku drogą elektroniczną, mogą wstrzymać się od tej czynności do czasu odwołania tej decyzji przez Prezydenta Miasta. Podatek będzie można zapłacić w dogodnym terminie po ustaniu zagrożenia epidemią.

Osoby, które w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym nie uregulują w terminie posiadanych należności od których zostaną naliczone odsetki będą mogły wystąpić do Prezydenta Miasta z wnioskiem o udzielenie ulg w oparciu o ustawę Ordynacja podatkowa.

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że we wtorek 17 marca 2020 r. biuro ds. podatku od nieruchomości i opat za użytkowanie wieczyste gruntu (parter pok. Nr 3) będzie nieczynne. Sprawy będzie można załatwić mailowo lub telefonicznie pod nr (68) 459 03 06. Za utrudnienia przepraszamy.

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…