W imieniu Fundacji Natura Polska, Arbeitsinitiative Letschin e.V., Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych oraz Urzędu Miejskiego we Wschowie i Nowej Soli zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących realizacji dwuletniego projektu pn. "Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza polsko-niemieckiego na rzecz ochrony klimatu".

W ramach projektu zostanie założona polsko-niemiecka sieć współpracy NGO i opracowana strategia współpracy pomiędzy organizacjami z sieci a lokalnym samorządem.
Poza tym zostaną zrealizowane m.in.: transgraniczne  targi-piknik NGO, publikacje dla członków sieci, szlaki edukacyjne i murale o ochronie klimatu, mikroadaptacje klimatyczne, kalendarz imprez i wydarzeń pogranicza, wystawy plenerowe i film o działalności sektora NGO i ochronie klimatu, impreza plenerowa pn. „Polsko-niemieckie Święto Ochrony Klimatu“, warsztaty tematyczne z wyjazdami studyjnymi oraz publikacje dla mieszkańców i przedsiębiorców pogranicza jak można chronić klimat.
Stworzenie sieci ma na celu m.in. wzmocnienie i integrację organizacji pozarządowych działających na terenie pogranicza polsko-niemieckiego, pozyskaniu przez nie partnerów do współpracy oraz usprawnienia ich działań, komunikacji i promocji.
Udział w projekcie jest bezpłatny i każda organizacja decyduje indywidualnie z których działań będzie korzystać. Projekt jest skierowany do wszystkich organizacji pozarządowych a nie tylko tych zainteresowanych sprawami ochrony klimatu.
Na SPOTKANIACH INFORMACYJNYCH omówimy szczegółowo cele i działania projektu a także odpowiemy na wszelkie pytania. Zapewniamy materiały informacyjne i poczęstunek.  W załączeniu przesyłamy ulotkę informacyjną o projekcie.

Zapraszamy                                                                                    

Wtorek - 11.02.2020
*Wschowa g.16.00 Urząd Miejski Rynek 1, (sala posiedzeń I piętro)
*Nowa Sól g.18.00 Miejska Biblioteka Publiczna ul. Bankowa 3 (sala spotkań – Galeria pod  Tekstem)

Informacje dodatkowe

 

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…