W Nowosolskim Domu Kultury odbyło się pierwsze Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych. W jednym miejscu po raz pierwszy spotkali się wolontariusze, przedstawiciele stowarzyszeń i grup społecznych z terenu Nowej Soli . Do wydarzenia dołączyły również szkoły podstawowe i średnie, włączając się poprzez szkolne kółka wolontariackie.

Fantastyczna frekwencja, w wydarzeniu wzięło udział ponad 140 osób, co odczytujemy jako potwierdzenie, że taka formuła spotkań jest potrzebna. To wielki potencjał, którym dysponuje nasze Miasto! Ideą Forum jest spotkanie środowiska tzw. „ngos`ów”, czyli społeczników i aktywistów, którzy działają na terenie miasta Nowa Sól, w różnych dziedzinach. Zależało nam na wymianie doświadczeń, dobrych praktyk, a przede wszystkim integracji środowiska, które działa w sferze społecznej. Podczas spotkania doszło do wymiany myśli w ramach 5 paneli tematycznych:

    „Współpraca, czyli wspólna praca” -jak poprawić współpracę Miasta Nowa Sól z organizacjami pozarządowymi?
    „Problemy społeczne Nowej Soli” -w czym i jak mogą pomóc NGOsy?
    „ Co nas męczy, co nas boli, co nas gniecie?” -nowosolskie organizacje i społecznicy -problemy, rozwiązania, pomysły na wsparcie.
    „Biznes wrażliwy społecznie” - jak nawiązać dialog z biznesem językiem korzyści i zachęcić do pomagania?
    „Jesteś ważny i potrzebny” –o wolontariacie z młodzieżą.

Warsztaty prowadzili moderatorzy od lat zaangażowane społecznie: Monika Robaszyńska, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Marcin Herma, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Agata Fogel, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, .Łukasz Rut, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Marta Brych-Jackiewicz, Nowosolska Paczka i Violetta Cichomska-Capińska, ZSP4,nauczyciel,wolontariuszka.

Pierwsze wnioski z rozmów padły już ze sceny podczas Forum, ich podsumowanie opublikujemy już wkrótce!

Falerię zdjęć można obejrzeć na naszym Facebooku

Gdzie można było poczytać/usłyszeć o naszym Forum? – relacje w mediach:

Tygodnik Krąg: http://tygodnikkrag.pl/cms/nowa-sol/2019/10/pomaganie-jest-na-fali/
Gazeta Lubuska: https://gazetalubuska.pl/nowa-sol-forum-organizacji-pozarzadowych-odbylo-sie-w-nowosolskim-domu-kultury/ar/c1-14525339

Radio Zachód: Tak zapraszaliśmy... https://www.zachod.pl/144323/natalia-walewska-wojciechowska-i-adam-szulczewski/
                         Tak relacjonowaliśmy… https://www.zachod.pl/145164/nowosolskie-forum-organizacji-pozarzadowych-2/

Prezentacja "Od pożytku głowa nie boli"

Prezentacja UM Nowa Sól

ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA ANKIETY EWALUACYJNEJ NT. FORUM. Ankieta jest w wersji elektronicznej, jej wypełnienie zajmuje tylko chwilę!

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…