Podczas X Lubuskiego Kongresu Kobiet, który odbył się 19 października br. poznaliśmy Liderki Lubuskiego Samorządu - laureatki konkursu Marszałka Województwa Lubuskiego.
To przykłady kobiet z pasją, pełnych zaangażowania, kobiet przebojowych, aktywnych społecznie – kobiet, które nie boją się wyzwań. Nagrody laureatkom wręczyła marszałek Elżbieta Anna Polak.
Podczas Kongresu po raz czwarty wręczono statuetki „Liderki Lubuskiego Samorządu”. - Liderki Lubuskiego Samorządu to przykłady kobiet z pasją, pełnych zaangażowania, kobiet przebojowych, aktywnych społecznie – kobiet, które nie boją się wyzwań – mówiła marszałek.
Celem konkursu jest wyróżnienie lubuskich kobiet, które w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz rozwoju samorządności w regionie. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń. Wybór był bardzo trudny, co niewątpliwie świadczy o tym, że mamy olbrzymi potencjał zaangażowanych kobiet. W tym roku spośród wielu zgłoszonych kandydatek, kapituła Konkursu wybrała do uhonorowania 15 wyjątkowych Pań.
Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych pań, znalazły sie dwie z Nowej Soli: Beata Kulczycka, naczelnik wydziału integracji europejskiej i promocji UM oraz Bożena Osińska, dyrektor nowosolskiego szpitala. Gratulujemy!
Beata Katarzyna Kulczycka
Od 2003 roku pełni funkcję Naczelnika Wydziału Integracji Europejskiej i Promocji w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. Bardzo dobry organizator, odpowiedzialny menager posiadający jasną wizję rozwoju. Obdarzona charyzmą i pewnością siebie realizuje kolejne cele strategiczne dla rozwoju miasta Nowa Sól wpływając tym samym na podnoszenie standardu życia mieszkańców miasta, okolicznych gmin i miast nadodrzańskich. Jej głównym wyzwaniem jest pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych na projekty inwestycje związane z rozwojem gospodarczym, jak i społecznym miasta.
Bożena Krystyna Osińska
Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego w kadencji 2014-2018. Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, Członek Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Rewizyjnej. Zaangażowana w prace w Radzie Zespołu Ochrony Zdrowia. Przewodniczyła w Komisji Stypendialnej tworzącej finansową podstawę do zatrzymania kadry lekarskiej w ośrodkach medycznych w województwie lubuskim. Przyczyniła się m.in. do utworzenia Kierunku Medycznego Lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.
info. www.lubuskie.pl