Pomyśl o swojej przyszłości. Nie czekaj! Już dziś zgłoś się  do udziału w projekcie!

 Projekt „Wsparcie na starcie! Indywidualna i kompleksowa pomoc w wejściu na rynek pracy osób młodych zamieszkujących powiat nowosolski” jest realizowany przez JOLANTA WOŹNICA „PERSONA” Ośrodek Szkoleniowo – Doradczy, z siedzibą przy ul. Dubienka 2, 88-100 Inowrocław w partnerstwie z Kancelarią Ekonomii Społecznej Non – Profit sp. z o.o.

Projekt realizowany jest w ramach Osi priorytetowej I Programu Operacyjnego Wiedza  Edukacja Rozwój (POWER) Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy. Poddziałanie 1.2.2 Wsparcie w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.   Projekt jest współfinansowany ze środków UE - Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.01.2017 r. do 31.03.2018  i obejmuje swym zasięgiem mieszkańców powiatu nowosolskiego w woj. lubuskim.

Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej wśród 50 uczestników projektu w wieku 15-29 lat zaliczanych do grupy NEET zamieszkujących powiat nowosolski w woj. lubuskim.  

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby bierne zawodowo, w tym również osoby niepełnosprawne w wieku 15-29 zaliczane do grupy NEET, zamieszkujące powiat nowosolski.

Osoba NEET wg definicji POWER  -  to osoba, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:

  • nie pracuje (tj. jest bierna zawodowo),
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym)
  • nie szkoli się (tj. nie uczestniczy i nie uczestniczyła w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w procesie oceny czy dana osoba nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

W ramach projektu oferujemy:

  • Indywidualne wsparcie doradców zawodowych i pośredników pracy.
  • Szkolenia zawodowe zgodnie z oczekiwaniami uczestników, kończące się egzaminami. Uczestnicy otrzymują zaświadczenia po ukończonym szkoleniu. Czas trwania szkolenia zależy od specyfiki szkolenia. Możliwe szkolenia indywidualne w ramach bonu szkoleniowego. 
  • Zwroty kosztów dojazdu.
  • Płatne staże zawodowe od 3 do 6 miesięcy .
  • Stypendium szkoleniowe.
  • Bony na zasiedlenie.
  • Wsparcie Asystenta Osoby Niepełnosprawnej.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w biurze projektu w  Zielonej Górze, ul. Zatonie -Jaśminowa 3, 66-004 Zielona Góra, szczegółowe informacje pod numerem telefonu:  695 142 083 lub adresem mailowym:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Właśnie zakończyły się  szkolenia;

  1. Szkolenie komputerowe na poziomie podstawowym z elementami obsługi kilenta,
  2. Manikiurzystka
  3. Obsługa wózków jezdniowych ( widłowych) + bezpieczna wymiana butli.
  4. Operator koparko-ładowarki

Katalog szkoleń jest otwarty; szkolenia przygotowane pod lokalne potrzeby rynku pracy.

Serdecznie zapraszamy do udziału, ilość miejsc ograniczona. 

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…