ambasador StatuetkaZakończona została wstępna weryfikacja formularzy zgłoszeniowych do nowosolskiej nagrody gospodarczej Ambasador. W wyniku przeprowadzonej selekcji, przyjęto do oceny 49 zgłoszeń. To więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy było ich 37. Zresztą trend wzrostu zainteresowania konkursem jest stały. Każdego roku spływa do organizatorów coraz więcej formularzy zgłoszeniowych.

Najwięcej formularzy spłynęło w kategorii firm najmniejszych, zatrudniających do 10 pracowników. W tegorocznej edycji startuje tu bowiem 13 kandydatów. To firmy głównie handlowe i usługowe. Zajmują się sprzedażą mebli, ubezpieczeń, czy przydomowych oczyszczalni ścieków. Są też firmy świadczące usługi naprawy pojazdów, transportowe, doradcze. W kategorii Ambasadora średniego biznesu jest 10 kandydatów. To firmy zajmujące się produkcją żywności, świadczące wysokospecjalistyczne usługi informatyczne, finansowe, ale i produkujące elementy dla przemysłu meblarskiego. W tej kategorii zgłosił się też dwukrotny zdobywca statuetki w ramach tej kategorii, który spróbuje zdobyć ją po raz trzeci, co może być swoistym rekordem konkursu.

Wśród kandydatów do nagrody w kategorii Ambasador dużego biznesu, są prawdziwi liderzy gospodarczy. Wśród nich Alumetal, Technical, MZGK, Nord, czy Gedia Assembly. Co roku różnice pomiędzy zwycięzcą, a drugą i kolejnymi firmami są niewielkie. Być może podobnie będzie i w tym roku. Rekordową popularnością w tym roku cieszy się kategoria Ambasadora odpowiedzialnego biznesu. Przypomnijmy, to nagroda dla firm dbających o dobre relacje z pracownikami, troszczące się o ochronę środowiska przyrodniczego, wprowadzające uczciwe praktyki rynkowe i dzielące się swoim potencjałem ze społecznością lokalną. Jest tu 11 kandydatów, w tym firmy małe, kilkuosobowe, jak i duże, dysponujące większymi budżetami na wdrażanie polityki CSR.

Strzałem w dziesiątkę okazała się ostatnia, piąta kategoria. Nowa, bo wprowadzona pierwszy raz w tym roku: Ambasador innowacyjności. Zgłosiło się tu 9 kandydatów. Już pobieżna analiza formularzy zgłoszeniowych pokazuje, że mamy w mieście i powiecie prawdziwe perełki nowoczesnego biznesu. A o tę nagrodę nie będzie łatwo. Kapituła konkursu ocenia bowiem rodzaj wprowadzanych nowych rozwiązań, ich zasięg, ale też efekty ich wprowadzenia na pozycję konkurencyjną firmy, współpracę ze światem nauki, i liczbę zgłoszonych patentów.

Do konkursu zgłosiły się firmy z całego powiatu nowosolskiego. Najwięcej firm jest oczywiście z Nowej Soli, ale są też firmy z Kożuchowa, Otynia, Siedliska, czy Przyborowa. Ciekawostką jest fakt, że zgłosiły się też firmy z Zielonej Góry, Gorzowa, czy nawet Poznania. Regulamin konkursu pozwala bowiem na start w konkursie firmom, które nie są stąd, ale mają tu swoje przedstawicielstwa, obsługują tu swoich klientów i stąd rekrutują pracowników. Formularze zgłoszeniowe będą przekazane wkrótce członkom kapituły. Jest ich 12. Oni dokonają pierwszych ocen. Indywidualnie dla każdej z firm. Średnia przyznanych punktów da pierwsze wynik. Ale nie ostateczne. Bo te firmy, które uzyskają minimum 30% punktów do zdobycia przechodzą dalej i będą zaproszone na spotkanie z kapitułą. Tam wszystko może się zmienić. Bo dopiero ta ocena jest wiążąca i daje wyniki końcowe. Zwycięzcom wręczone zostaną statuetki Ambasadora na przełomie listopada i grudnia.

Więcej o konkursie, organizatorach, składzie kapituły, patronach honorowych i kryteriach konkursu na www.ambasador.opzl.pl

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…