szlachetna paczka22 listopada 2014 r. to jedna z najważniejszych dat w tegorocznej edycji projektu SZLACHETNA PACZKA w województwie lubuskim. Od   soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl została uruchomiona baza z informacjami o rodzinach, które żyją w cichej, niezawinionej biedzie. To jest ten moment, kiedy wolontariusze Paczki szukają darczyńców. Po to, żeby w całym województwie lubuskim stworzyć "system dzielenia się dobrem". Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę, która może stać się impulsem do zmiany jej życia!

Marsze w Lubuskiem

 Projekt SZLACHETNA PACZKA w Lubuskim działa w dwunastu rejonach. Wolontariusze przez ostatnich kilka tygodni odwiedzali rodziny w potrzebie - dokładnie sprawdzając ich sytuację materialną i potrzeby - zgodnie ze standardami Paczki.

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie w tym roku ponad 18 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

- Jeden za wszystkich – nie może odnosić się jedynie do osób dominujących. Raczej w centrum powinna być osoba, która akurat teraz ma problem. Z drugiej strony, jeśli już ma obowiązywać druga część zasady, czyli – wszyscy za jednego, to WSZYSCY powinni sobie radzić na tyle dobrze, żeby mieć się czym dzielić – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. - Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie jest już potrzebna, o Polsce, w której kiedy ktoś spotyka człowieka w potrzebie, mówi: Chodź, ja mogę Ci pomóc – dodaje.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad półtora proc. Polaków! W tym roku projekt wspierają m.in. Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną, Drużyna skoczków na czele z Kamilem Stochem, Basia Kurdej-Szatan oraz Maciej Łagodziński.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI?

Ø 22 listopada. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy" w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce! W trakcie wydarzenia wolontariusze, muzycy, tancerze i bębniarze oznajmią całej Polsce, że można już wybrać rodzinę i przygotować Paczkę. Zaczynamy o godzinie 11:00!

Ø 25 listopada – 10 grudnia. Przygotowanie paczek przez Gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili m.in: Papież Franciszek, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, Kamil Stoch razem z Drużyną, Trio z Borussi Dortmund – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, Anna Mucha oraz redakcje mediów.

Ø 13 i 14 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć, odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 570 rejonach w Polsce.

Ø 15-16 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które się zjednoczyły aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek – w ubiegłym roku było to ponad 30 mln zł!).

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…