Dziś wielki dzień dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk – szkoła podpisała umowy partnerskie z przedsiębiorcami oraz instytucjami na klasy patronackie. Enea Operator, Mazel, Nord Napędy, Bejur –dla tych nowosolskich firm Elektryk będzie kształcił kadrę. Oznacza to, że firmy umożliwią realizację praktyk  i staży zawodowych dla uczniów, słuchaczy i nauczycieli. Dla szkoły i uczniów są również dodatkowe bonusy. Na przykład Enea Operator umożliwi nieodpłatne nabycie uprawnień do wykonywania zawodu elektryka dla uczestników praktyk oraz wyposaży pracownię elektroenergetyczną Szkoły w pomoce dydaktyczne o łącznej wartości ok. 30 tysięcy złotych. Z firmami Mazel oraz NORD szkoła współpracuje już od kilku lat w zakresie kształcenia techników elektryków, mechatroników oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.  Od niedawna Elektryk współpracuje także z firmą Bejur w zakresie kształcenia osób dorosłych w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych – ochrona osób i mienia.   Od 1 września natomiast,  CKZiU „Elektryk” rozpoczął kształcenie w klasach mundurowych. W związku tym szkoła wystąpiła do Powiatowej Komendy Policji, Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, OW „Strzelec” oraz 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy o współpracę w zakresie kształcenia profilowego.

Naszym celem jest rozwój kształcenia zawodowego tak, aby stworzyć najlepszy system, który wykształci ludzi gotowych do pracy - mówił podczas spotkania Andrzej Ogrodnik, członek zarządu powiatu nowosolskiego. Obecny na spotkaniu prezydent Wadim Tyszkiewicz powiedział, co dziś interesuje potencjalnych inwestorów. Już nie tylko poziom bezrobocia, ale przede wszystkim ilość młodych ludzi w grupie wiekowej 16-18 lat. Inwestor chce sprawdzić, czy kiedy wybuduje już zakład w naszym mieście, będzie mógł liczyć na młodych ludzi bezpośrednio po szkole. Dlatego wspieram takie inicjatywy jak ta dzisiejsza – powiedział prezydent Tyszkiewicz. Dodał także, że w najbliższych latach Miasto położy nacisk na wspólny transport po to właśnie, aby z innych gmin mogli dojeżdżać do pracy ludzie, którzy dziś mają tę kwestię utrudnioną. Wspólny transport, to nasz priorytet – dał W. Tyszkiewicz.

To nie koniec zmian.  Dyrektor szkoły Grzegorz Königsberg zapowiedział, że  w ciągu najbliższych 2-3 lat planuje remont budynku przy ulicy Piłsudskiego 65, w którym dziś znajdują się warsztaty szkoły po to, aby przenieść tam całe kształcenie praktyczne. Tak więc pracownie doczekają się modernizacji i doposażenia, co będzie również konsultowane z przedsiębiorcami, którzy aktywnie będą uczestniczyć w procesie edukacji  młodzieży z tej szkoły. 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…