Parkiem będzie zarządzała spółka powołana przez gminę - Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o. W ramach wybudowanej infrastruktury dla nowo powstających firm przygotowano przestrzeń na rozpoczęcie własnej działalności bądź rozwoju dotychczasowej.
Na terenie parku powstały multimedialne sale wykładowe, sale konferencyjne wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz system tłumaczeń symultanicznych, w pełni wyposażone powierzchnie biurowe i laboratoryjne - wyposażone w niezbędne urządzenia i oprogramowania oraz halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni 1500 metrów kwadratowych.
W budynku głównym oraz w hali zlokalizowano pięć pomieszczeń laboratoryjnych, z czego w ramach projektu wyposażone zostaną trzy: informatyczne, komory solnej – umożliwiające badanie odporności korozyjnej powłok lakierniczych i metrologii umożliwiające pomiary różnych kształtów powierzchni mierzonych, jednostkowych oraz seryjnych, wymaganych w procesach technologicznych.
Serce parku stanowi jedna z najnowocześniejszych w Polsce - serwerownia Data Center, która zapewni dostęp do najnowszych technologii przetwarzania danych.
Interior powstał w celu podnoszenia poziomu zaawansowania technologicznego regionu. Jego głównym celem będzie wzmacnianie przedsiębiorczości w regionie oraz wspieranie współpracy przemysłu z nauką. Od nowego roku park ruszy pełną parą.
Park znajduje się na granicy administracyjnej miasta w bezpośrednim sąsiedztwie terenów Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W parku siedziby będą miały firmy takie jak Sinersio Polska Sp. z o .o., Audit Doradztwo personalne Sp. z o. o., Top Serwis, Akson Elektro, Bankover pl, Klaster Automatyki i Robotyki Exterior, P.P.H. Saton. Park Interior podpisał również listy intencyjne o współpracy z wieloma firmami z Nowej Soli i regionu lubuskiego.
Wynajem powierzchni biurowych oraz laboratoryjnych dedykowany jest zwłaszcza firmom, które wiążą swoją przyszłość z innowacyjnymi technologiami. Interior będzie świadczył usługi laboratoryjne na rzecz firm jak również brał udział we wspólnych projektach badawczych. Świadczyć będzie również usługi informacyjne, doradcze i promocyjne. Posiada także niezbędne zaplecze socjalne.
Na terenie parku znajdzie się nawet żłobek przyzakładowy dla pracowników firm ze strefy ekonomicznej.
Od marca przyszłego roku ruszy także projekt pn. „Akcelerator innowacji – centrum synergii nauki i biznesu" dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego partnerami są: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Park Eureka z Poznania oraz nowosolski Park Interior. Projekt zakłada prowadzenie w Nowej Soli staży i szkoleń dla przedsiębiorców i naukowców.
W parku swą siedzibę będzie miał nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, świadcząc usługi doradcze, informacyjne, szkoleniowe na rzecz przedsiębiorców w ramach licznych projektów np. funduszu pożyczkowego czy finansowania zwrotnego dla mikro i małych firm.