Wydział zamówień publicznych

Kontakt:

tel. 68 459 03 18

Naczelnik wydziału:
Wojciech Babiarczuk

tel. 68 459 03 20

sinersio5 grudnia startuje na Uniwersytecie Zielonogórskim centrum kompetencyjne Sinersio. W wyniku podpisywanego tego dnia porozumienia studenci i naukowcy będą korzystać w celach edukacyjnych z najnowocześniejszej w regionie serwerowni zlokalizowanej w Nowej Soli.

 

To pierwszego tego typu kompleksowe porozumienie w regionie. Współpraca pomiędzy firmą Sinersio, zlokalizowaną w nowosolskim parku technologicznym Interior, a Uniwersytetem Zielonogórskim zakłada konkretne działania. Zostały one rozpisane na najbliższe trzy lata. Zakładają cykle szkoleń i warsztatów w zakresie najnowocześniejszych technologii IT, uzupełnione o szkolenia miękkie oraz opiekę ekspercką nad konkretnymi pracami dyplomowymi. Program Centrum Kompetencyjnego Sinersio jest unikatowy w skali kraju. Nie dość, że łączy w sobie warsztaty z twardych technologii i szkolenia miękkie, to wprowadza stopniowalność kwalifikacji i ich jednolitą certyfikację. Każdy etap kończy się odpowiednim certyfikatem: brązowym, srebrnym i złotym.

Najlepsi studenci, którzy zakończą pierwszy etap nabywania kompetencji, zostaną zaproszeni w kolejnym roku akademickim do drugiego etapu. Tam nabędą kwalifikacje bardziej zaawansowane, zarówno w zakresie technologii teleinformacyjnych, jak również biznesowych. Części z nich zaproponowane będą staże w najnowocześniejszych obiektach serwerowych w Polsce, których operatorem jest Sinersio, w Nowej Soli, Białymstoku, czy Wrocławiu. Dodatkiem będą tu szkolenia dla naukowców w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii IT, w tym technologii energooszczędnych, na które Sinersio, w szerokim partnerstwie pozyskał już wsparcie z UE.

Do ostatniego trzeciego etapu zostanie zakwalifikowana najbardziej utalentowana grupa studentów, którzy zakończyli pierwszy i drugi etap. Przejdą oni najbardziej zaawansowany cykl szkoleń i warsztatów, zostanie im udostępniona sieciowa infrastruktura IT, celem prowadzenia badań i projektów rozwojowych. Na podstawie prowadzonych badań, będą mogły powstawać prace doktoranckie. Ci wysoko wykwalifikowani w praktyce studenci otrzymają specjalne certyfikaty, potwierdzające ich najwyższe kompetencje. Będą w pełni gotowi do podejmowania złożonych projektów informatycznych i biznesowych w swoich miejscach pracy. Ich kwalifikacje będą w pełni odpowiadać potrzebom gospodarki.