Zobacz także:

Kino Europa: 25 lat niewinności

Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat sensacyjny przedstawiający życie Tomasza Komendy - młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki.

Więcej…

Zajęcia w nowej rzeczywistości

Zajęcia w Nowosolskim Domu Kultury w sezonie 2020/21 będą odbywać się od 21 września 2020 do 18 czerwca 2021.

Więcej…

Wystawa z biegiem rzeki

Od 18 września do 10 grudnia tego roku w Muzeum Miejskim w Nowej Soli gościć będziemy wystawę stworzoną przez Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej pt.: "Z biegiem rzeki".

Więcej…

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa: Miejska Biblioteka Publiczna dostanie prawie 25 tys. zł na zakup nowości wydawniczych.

Wymieniona suma będzie ogromnym finansowym wsparciem, zastrzykiem pieniędzy, który przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności oferty bibliotecznej – zakupu nowości wydawniczych – książek, czasopism społecznych i społeczno-kulturalnych, multimediów, wydawnictw naukowych i kartograficznych.

Odpowiednie dokumenty w tej sprawie, czyli chęć przystąpienia do Programu, podpisał we wtorek 25 sierpnia Tomasz Jędraszak, pełniący obowiązki dyrektora MBP w Nowej Soli.

Istotne w tym Programie jest to, że czytelnicy będą mieli bezpośredni i aktywny wpływ na zakup nowości. Każdy z nich może sam zaproponować tytuł, który według niego powinien pojawić się na półkach bibliotecznych. Wystarczy, że na kartce papieru poda interesujący go tytuł książki, wydawnictwa, czasopisma i wrzuci ją do specjalnej skrzynki umieszczonej w Wypożyczalni Głównej. To bardzo pomoże przy zakupach. Wszystkich, którzy  odwiedzają Bibliotekę gorący  zachęcamy do tego typu aktywności.

--------------------------

Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z trzech priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” jest Biblioteka Narodowa, którego beneficjentem jest m.in. też nasza książnica.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/