Nowosolski Dom Kultury ogłasza zapisy na warsztaty filmowe realizowane w ramach projektu „Laboratorium Odra", które odbędą się w dniach 4-6 lipca 2013r. na barce w kanale portowym w Nowej Soli.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z wiedzą:
- tworzenia scenariusza dokumentalnego,
- kompozycji obrazu,
- montażu z materiałów filmowych,
- operatorki,
- rozumienia obrazu filmowego
oraz stworzą wspólnie z wykładowcami etiudy dokumentalne opowiadające o funkcji rzeki w ich życiu.
Pracownia na barce będzie wyposażona w stanowiska montażowe, kamery i rejestratory dźwięku, (własny sprzęt mile widziany).
Laboratorium Odra to projekt proponujący mieszkańcom nadodrzańskich miejscowości wzięcie udziału w warsztatach z filmu dokumentalnego w obrębie tematyki związanej z rzeką.
Udział w warsztatach – bezpłatny. Zapisy na warsztaty telefonicznie 68 387 90 15 - do 3 lipca 2013r.
Warsztaty poprowadzi trójka uznanych i wielokrotnie nagradzanych dokumentalistów filmowych:
Piotr Bernaś - reżyser, operator, fotograf, dokumentalista. Pracował jako fotoreporter wojenny dla Gazety Wyborczej. Wielokrotny laureat polskich konkursów fotografii prasowej za fotoreportaże z Polski, Iraku, Iranu, Sri Lanki, Gruzji, Wielkiej Brytanii. Autor słuchowiska radiowego „Zwierzę co wypiło dźwięk". Ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w 2010 roku. Autor m.in. filmu: "Paparazzi".
Szymon Mizera - filozof z wykształceniem wyższym, reżyser, muzyk, prezydent Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych kod_krowa. W szkole podstawowej współtworzył młodzieżowy teatr „Kiełbie we łbie", który odniósł sukces ze spektaklem „Targ Żydowski". Koordynator i prowadzący warsztaty filmu dokumentalnego Powidoki, realizowane w ramach KontenerArt. Podczas realizacji projektu LABORATORIUM ODRA będzie pełnił funkcję instruktora warsztatów filmowych.
Współtworzył: cykliczny Festiwal Filmów Amatorskich „Dekodencje"; ciemnie fotografii analogowej przy Miejskim Domu Kultury w Krotoszynie; plenery sztuk plastycznych w Zdunach; finałowy spektakl na międzynarodowym festiwalu teatrów ulicznych „Malta" zatytułowany „Granica Pętli"; cykliczny Festiwal Sztuki Alternatywnej „Studio Zduny".
Katarzyna Mateja operatorka, reżyserka, scenarzystka, fotografka. Absolwentka wydziału Film & Tv Edinburgh College of Art. Pełnometrażowy dokument "Cicho w drodze do Ludzi Reniferów", który współreżyserowała z Szymonem Mizerą, zdobywał nagrody na festiwalach w Brazylii, Rumuni, Portugalii i w Polsce.