Wystartowała przebudowa uliczek na osiedlu Fredry (dawniej XXX-lecia PRL). Pierwsze prace zlokalizowane przy żłobku i przedszkolu nr 11 polegają na przebudowie kanalizacji deszczowej.

Cała inwestycja potrwa ok.12 miesięcy, jej koszt to ok. 5 milionów 420 tysięcy  -  Miasto otrzymało także do tego zadania dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa Sól spotkał się z mieszkańcami osiedla i poinformował o etapach prac. W związku z ich prośbami, zamieściliśmy zakres zagospodarowania terenu który przedstawia inwestycję. Wykonawca wprowadził tymczasową organizację ruchu, podzieloną na etapy. Pierwszy etap polega na:
- zamknięciu  odcinka chodnika za żłobkiem (w kierunku przystanku autobusowego)
- o następnych etapach  będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…