W piątek 28 sierpnia nowosolska Straż Miejska obchodziła swoje święto. Z tej okazji prezydent Jacek Milewski awansował strażników na wyższe stanowisko.

Tomasz Ruszczak - awansował na stopień  starszego inspektora
Artur Miler oraz Marek Matczak awansowali na stopień starszego specjalisty
Patrycja Jędrzejewska oraz Justyna Skowron - awansowały na stopień strażnika
Mirosław Kruk, a także Tomasz Ruszczak zostali nagrodzeni przez prezydenta Milewskiego nagrodami pieniężnymi za osiągnięcia bardzo dobrych wyników w pracy

Prezydent Jacek Milewski podziękował także strażnikowi Dariuszowi Niczyporowskiemu za wieloletnią opiekę nad psem patrolowym, który przeszedł na zasłużoną emeryturę. Owczarek niemiecki Jerry swój cywilny dom znalazł u pana Darka, który będzie opiekował się psem w swoim domu.

Miłą niespodziankę strażnicy przygotowali dla senatora Wadima Tyszkiewicza, byłego prezydenta Nowej Soli. Wręczyli panu senatorowi odznakę szeryfa, jako nawiązanie do jego  ogromnego zaangażowania w porządek i czystość w mieście.

Straż Miejska w Nowej Soli istnieje od 1 sierpnia 1992.  Każdego roku podejmuje około 5 tysięcy interwencji, z czego około 1600 zgłaszają mieszkańcy. Do najczęstszych można zaliczyć te z zakresu ustawy o wychowaniu w trzeźwości, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej, zaśmiecania miejsc publicznych, niewłaściwemu parkowaniu czy czystości i porządku w gminie.

 

Prezydent Milewski podziękował strażnikom miejskim za trud i codzienną pracę.Podkreślił znaczenie Straży Miejskiej w Nowej Soli w utrzymaniu porządku w mieście.

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…