Wiceprezydent Nowej Soli Jacek Milewski oraz sekretarz miasta Krzysztof Marciniec wzieli udział w otwarciu betoniarni - nowej inwestycji firmy BadElement, która na terenie byłego Dozametu produkuje moduły łazienkowe.
W dobie intensywnego rozwoju sektora budowlanego zauważalne jest coraz większe zapotrzebowanie na nowe technologie usprawniające proces budowy. Jedną z nich są gotowe moduły łazienkowe, wyposażone w niezbędną instalację i armaturę z zabudowaną wanną, umywalką, toaletą i kabiną. W Polsce system modułowy nie jest jeszcze dość popularny. Wydaje się być to niezrozumiałe, ponieważ wykorzystanie gotowych łazienek pozwala na ograniczenie do minimum prac wykonywanych na placu budowy, a co za tym idzie znacznie zmniejsza koszty i czas realizacji inwestycji.
Firma Bad Element Sp. z o.o. jako jedna z nielicznych w kraju produkuje gotowe moduły łazienkowe. Do tej pory produkcja była wykonywana w Rakowicach Małych i w Nowych Jaroszowicach a obecnie cała produkcja została poszerzona o „poDozametowskie” hale w Nowej Soli.
Proces produkcyjny rozpoczyna się od przygotowania form dla ścian i podłóg. Wykonywane są prace spawalnicze i ślusarskie. Następnie do każdej z form wprowadza się zbrojenie a później instalację elektryczną, kanalizacyjną i hydrauliczną. Potem ściany zalewane są betonem o odpowiedniej jakości i parametrach. Surowy moduł przybiera formę samonośnego szkieletu żelbetowego. Następnie moduł jest sezonowany na placu składowym i czeka na swój wjazd do hali wykończeniowej. Na hali wykończeniowej przez kilkanaście dni wykonywane są takie etapy produkcyjne jak: izolowanie, układanie glazury, silikonowanie, prace tynkarskie i malarskie, montaż armatury i elementów elektryki, czyszczenie powierzchni płaskich, wykonywanie instalacji wentylacyjnej oraz prace końcowe przy instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Przechodząc kolejno przez wszystkie etapy wykończenia, łazienka uzyskuje swój wygląd wewnętrzny dostosowany do konkretnego zamówienia. Gotowy moduł po przejściu podwójnej kontroli jakości, zapakowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu ładowany jest na ciężarówki, a następnie przewożony prosto na budowę, gdzie przy pomocy dźwigu, wstawiany jest na odpowiednie miejsce. Taka łazienka wymaga jedynie podłączenia do pionów instalacyjnych budynku wszystkich mediów. Moduły wykonane w tej technologii znajdują zastosowanie na etapie prowadzenia budowy nowych obiektów takich jak akademiki, hotele, budownictwo wielorodzinne czy domy spokojnej starości.
Firma Bad Element Sp. z o.o. od rozpoczęcia swojej działalności w Polsce od maja 2009 roku wyprodukowała i wysłała do Danii około 25 tysięcy łazienek. Z planowanej na początku produkcji około 1000 sztuk rocznie na dzień dzisiejszy produkcja zwiększyła się ośmiokrotnie. W związku z tym firma wybudowała nową halę produkcyjną w Rakowicach Małych w roku 2013 a w roku 2017 rozpoczyna również produkcję w Nowej Soli gdzie aktualnie kończy budować węzeł betoniarski. Gotowe, w pełni wyposażone łazienki od kilkudziesięciu lat są już standardem w zachodniej Europie i krajach skandynawskich. Kierownictwo firmy ma nadzieję, że za kilka lat po rozpoczęciu współpracy z uczelniami technicznymi w zakresie przeprowadzania szkoleń dla studentów i projektantów dotyczących tych technologii, łazienki modułowe staną się standardem również w Polsce.
Obecnie w firmie Bad Element swoje profesjonalne usługi świadczy przeszło 300 osób. Z myślą o przyszłości firmy, jak i osób pracujących w Bad Element, zarząd firmy aktywnie rozpoczyna kolejne inwestycje. Firma poszukuje pracowników zajmujących się prefabrykacją i wykończeniem w zakresie wszystkich w/w etapów produkcyjnych. Osobami odpowiedzialnymi za rekrutacje na oddział w Nowej Soli są; Kamil Kowalski e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Marek Sydor e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..