eko innowacje logo1Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze zapraszają do udziału w projekcie pn. „Polsko-Niemiecki System Transferu Ekoinnowacji".

Projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w sektorze produkcyjnym na terenie województwa lubuskiego.

Projekt ma za zadanie „uzbroić" firmy w niezbędną wiedzę i narzędzia dotyczące efektywności energetycznej oraz alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

Zakres tematyczny projektu obejmuje:
- Efektywność energetyczna (maszyn, urządzeń, procesów przemysłowych, pasywność budynków).
- Odnawialne Źródła Energii (energetyka wiatrowa, słoneczna, biomasa i biogaz),
- CHP – kogeneracja ciepła i energii elektrycznej,

Projekt zakłada wytypowanie 20 przedsiębiorstw, które będą miały możliwość uczestnictwa w 4 etapach projektu:
1) Doradztwo indywidualne: dwugodzinne spotkanie z ekspertem ds. energetyki służące „mini" audytowi na podstawie którego sporządzony zostanie raport dotyczący oceny potrzeb danej firmy i rekomendacji dotyczących najkorzystniejszych rozwiązań technicznych.
2) Szkolenia dla pracowników firmy w zakresie wybranym przez przedsiębiorcę na podstawie raportu sporządzonego przez eksperta podczas doradztwa (dwa szkolenia po 6 godzin). Szkolenia mają za zadanie prezentację praktycznych rozwiązań z zakresu OZE, CHP i efektywności energetycznej oraz przegląd rozwiązań stosowanych w Polsce i w Niemczech. Szkolenia będą prowadzone przez polskich i niemieckich ekspertów i pracowników naukowych.
3) Wyjazdy studyjne do Niemiec mające na celu prezentację rozwiązań funkcjonujących u naszych zachodnich sąsiadów. Program wyjazdów będzie obejmował 3 dni, podczas których będzie miało miejsce:
- zwiedzanie ośrodków naukowych, B+R, parków naukowych i przedsiębiorstw, które wdrożyły ekoinnowacje.
- doradztwo eksperta niemieckiego prowadzone w formie seminaryjnej obejmujące analizę poszczególnych zaprezentowanych rozwiązań pod kątem wymagań i możliwości ich wdrożenia wraz z przedstawieniem w formie pisemnej katalogu dostępnych na rynku niemieckim rozwiązań.
4) Doradztwo indywidualne (30 godzin na przedsiębiorstwo) dotyczące możliwości wdrożenia rozwiązań w przedsiębiorstwie. Spotkania te mają na celu określenie, które modernizacje są opłacalne w badanym przedsiębiorstwie oraz jakie produkty i rozwiązania techniczne są najkorzystniejsze wraz z określeniem ich opłacalności.
Wszystkie wyżej wymienione działania są objęte dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego i tym samym dla firm biorących udział w projekcie całkowicie bezpłatne.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie zapraszam do kontaktu:
Tomasz Molski, tel. 696-007-665, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…